ULTRA MUSIC FESTIVAL 12 LINE-UP

Friday, March 26

ULTRA MAIN STAGE: TIËSTO, DAVID GUETTA, GROOVE ARMADA LIVE, PASSION PIT, LITTLE BOOTS, *LMFAO, DAN BLACK, WOLFGANG GARTNER, *AFROJACK MISS NINE, *FRANCESSCO ROSSI, *KRYOMAN.

BAYFRONT LIVE STAGE: THE DISCO BISCUITS, THE CRYSTAL METHOD LIVE, RABBIT IN THE MOON 3D, INFECTED MUSHROOM, PRETTY LIGHTS, LOTUS.

CARL COX & FRIENDS ARENA: CARL COX, GREEN VELVET, TIMO MAAS, LUCIANO, *TANIA VULCANO, UMEK.

UMF IBIZA ARENA: ERIC PRYDZ, DIRTY SOUTH, WILL.I.AM, KASKADE, FELIX DA HOUSECAT, LAIDBACK LUKE, *JOSH WINK, *ELIO RISO.

BISCAYNE STAGE: PLUMP DJS, FAKE BLOOD, STANTON WARRIORS, ADAM FREELAND, UBERZONE VS. BASSBIN TWINS LIVE, ALEX METRIC LIVE, BOY 8 BIT, EVIL NINE.

ROOT SOCIETY DOME: Joachim Garraud, Bassnectar, Stripe, Steve Porter, Donald Glaude, Afrobeta, Paparazzi.

DAYGLOW ARENA: David Solano, Paul Campbell, Svast and Steller, Andre Sobota, Fly ID aka Ray Junion, Francesco Cardenas & Luke Hunter, Nima Nasseri, Carlos Mendoza, Batjuice, Surgewave feat. MC Jumanji, Shade, Mike Miro, DJ BBP, Pedro M, Niko Rocha, Deep Therapy aka Jay Lara & Dan Polimeni, Roland Clark, DJ Gilligan, Dialectic Sines, Chris Samba, Dj Xta-C, Overdose

UMF RADIO STAGE: Evol Intent Live, DJ Dennis Sebayan, Excision & Datsik, Hot Pink Delorean, Clayton Steele aka Fella, Computer Club, NC 17, Circle K & Stunna w/ MC Collaborator, Danny C vs Apollo V, ROD B, Richard Weber, Squarehead, Roger Lyra, Jimmie Page, Toni Moreno & Miguel Garji, Richard Fraiolo, Nitin, Jesney, Jose Mata, Metaphysical, Kois, Marmoset & Neumann, Dioptrics

Saturday, March 27

ULTRA MAIN STAGE: DEADMAU5, SWEDISH HOUSE MAFIA, ARMIN VAN BUUREN, FAITHLESS SOUND SYSTEM LIVE, BENNY BENASSI, DAMIAN MARLEY & NAS, GROOVE ARMADA DJ SET, CALVIN HARRIS DJ SET, *NERVO, *NATE CAMPBELL.

BAYFRONT LIVE STAGE: ORBITAL, CROOKERS, BLOODY BEETROOTS LIVE, GHOSTLAND OBSERVATORY, A-TRAK, BOYS NOIZE VS. EROL ALKAN, DIPLO, STEVE AOKI, AFROBETA, JAPANESE POPSTARS.

CARL COX & FRIENDS ARENA: CARL COX, SASHA & JOHN DIGWEED, ERICK MORILLO, FEDDE LE GRAND, YOUSEF, *KRYOMAN & THE CLONES.

UMF BRAZIL ARENA: ABOVE & BEYOND, PAUL OAKENFOLD, ATB, *SANDER KLEINENBERG MARKUS SCHULZ, SANDER VAN DOORN, GARETH EMERY, RODRIGO VIEIRA, JEROME ISMA-AE, MARCOS CARNAVAL, FERRIS.

BISCAYNE STAGE: MAJOR LAZER, PENDULUM DJ SET, LTJ BUKEM, BASSNECTAR, ANDY C & MC GQ, RUSKO, THE GLITCH MOB, PLANET OF THE DRUMS, SKREAM, SUB FOCUS, BENGA, FREQ NASTY, NERO, CASPA, TODDLA T.

ROOT SOCIETY DOME: Jefr Tale, Rabbit in the Moon DJ set, Kevens, Planet B, Hatiras, Jello, Zodiac Cartel, Oliver Molden, RioTGeaR, Kids at the Bar, Robb G

DAYGLOW ARENA: Robbie Rivera, DJ Dan, Donald Glaude, Joachim Garraud, Funkagenda, Alex Gaudino, Funkerman, David Solano, DJ Ideal, Flynn Nolan, DJ SARARii, Tango, Dirty Ish, Velvet Angels Live, JF DISCORD, People From Venus Live, Jeff Durand, Pleasure:Pain, Pacman, Jeff Lecair, Tony Puccio, Jason Vernau, Nikolas, DJ Magik, Manbearpig, Performing Live The Devil From Acapulco.

UMF RADIO STAGE: *HYBRID (DJ SET), DJ Icey, Afrika Bambaataa, DJ Qbert, DJ Enferno, Deekline & Dustin Hulton featuring Sproty-O & Shaunda K (Yo Majesty!), Elite Force, Baby Anne, Keith Mackenzie & Cutis B featuring Whiskey Pete, Jen Lasher, Storm and Johnny Dangerously, Aleksus Sanchez, Noel Sanger, DJ Indigo, Justin Johnson & Big Fat Frog, Tritonal, Randy Seidman, Soul In The Machine LIVE, Ali Mahmud, Rabbit, DJ Hyro, Darin Epsilon, Gui Raffi, Mike Gibbs, Ryan Morales, Vinny From da Bronx, People, Manus, J2K.

Related Topics:

VISION MUSIC EVENT @ PALAIS NIKAIA - NICE
MINT FESTIVAL 2012
METROPOLIS pres. FUTURE HEROES 2013
AWAKENINGS FESTIVAL 2013
Awakenings & LWE present: Drumcode Halloween

Leave a Reply


*